Bieg pod Górę


Adrenalina, rywalizacja, docieranie do granic swojej wytrzymałości… czyli:
na Kasprowy biegiem!
22.10.2016 r.
Na Kasprowy Wierch zawodnicy wbiegają jesienią, jednak pogoda podczas zawodów zwykle bywa w pełni zimowa. Do pokonania jest 8,5 km i ponad 1000 metrów przewyższenia. Tatrzański Bieg zalicza się do biegów w stylu alpejskim, czyli prowadzi cały czas pod górę. Najszybsi pokonują tę trasę w mniej niż pięćdziesiąt minut. To olbrzymi wysiłek dla organizmu. Bieg prowadzi na ten sam Kasprowy, na którego latem turyści godzinami czekają na wjazd kolejką. Na szczyt ludzi przyciągają piękne widoki, jednak pod koniec października na Kasprowym Wierchu wita biegaczy mgła i widoczność na parę metrów. Jest za to śnieg, lodowaty mróz, przeszywający wiatr, niestabilne podłoże i liczne szanse na poślizgnięcie się. Tatrzański Bieg to wychłodzenie organizmu, duże zmęczenie, ryzyko. Wychodzenie daleko poza swoją strefę komfortu. Co uczestnika Biegu pod Górę pcha do takiego poświęcenia? Co motywuje do docierania do granic swoich możliwości?Więcej moich sportowych fotoreportaży:


Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich – listopad 2016 – bieg w górskim stylu w… sercu Krakowa! Takie rzeczy możliwe w cudownym Lasku Wolskim. ;)

Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich – styczeń 2017 – Duża dawka zimowej rywalizacji! Przez śnieżne nawałnice, po zlodowaciałych, leśnych ścieżkach…

Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich – luty 2017 – All you need is… love? run? A może 2w1? ;) Bieg walentynkowy po naprawdę mocno oblodzonych leśnych ścieżkach… Z samego oglądania (i fotografowania!) biegaczy – wrażeń ogrom! Na tak trudnym podłożu techniki biegu były naprawdę przeróżne…  Od jednego z uczestników usłyszałam, że robienie zdjęć w takich warunkach to wręcz niehumanitarne! ;)

Biegiem na Bagry - kwiecień 2017 -  czyli trzykrotne okrążanie biegiem krakowskiego Zalewu Bagry. 

Cyklokarpaty - lipiec 2017 - tym razem zdjęcia z wyścigu rowerowego w urokliwym Wojniczu. CYKLOKARPATY to cykl maratonów kolarstwa górskiego, odbywających się w południowo-wschodniej Polsce.Komentarze

Popularne posty